Užduok klausimą ekspertui

Produktų sudėčių ekspertas

Kūno priežiūros priemonės:

 

Aguonų aliejus (Papaver orientale seed Oil)

Aguonų sėklų sudėtyje gausu sveikatai naudingų medžiagų – angliavandenių ir kalcio – iš jų pagaminti produktai yra puikūs energijos šaltiniai. Taip pat aliejuje gausu būtiniausių riebalų rūgščių Omega-6. Aguonų aliejus naudojamas kaip maisto papildas ir kaip kosmetikos priemonė. Naudojamas išoriškai labai veiksmingas brandžios ir senstančios odos priežiūrai, nes stangrina ir patempia suvytusią odą, o tepant plaukus - suteikia jiems žvilgesio, neleidžia plaukų galiukams šakotis, stiprina plaukų šaknis.

 

Alavijų ekstraktas (Aloe Vera)

Jo sudėtyje yra daug vertingų žmogaus odai mineralinių medžiagų, aminorūgščių, vitaminų, fermentų ir kitų darinių. Šis ekstraktas - natūralus UV spindulių filtras, puikiai ramina saulės sudirgintą odą, pasižymi antibakteriniu veikimu, gydo žaizdas, stimuliuoja naujų ląstelių augimą ir gerina medžiagų apykaitą. Įsigeria giliai į odą ir paodinį sluoksnį, gerina toksinų šalinimą. Sausai ir pažeistai odai teikia elastingumo ir minkštumo, efektyviai drėkina bei ramina. Maitina ir stiprina plaukų svogūnėlius ir mažina plaukų riebalavimąsi. Suteikia plaukams elastingumo ir žvilgesio.

 

Alyvuogių aliejus (Olive Oil)

Tai vienas iš vertingiausių aliejų žinomas ir naudojamas ne tik maistui, bet ir grožiui jau nuo antikos laikų. Alyvuogių aliejuje gausu vitaminų A, D, K ir ypač E.Turtingas riebiosiomis rūgštimis ir vitaminu F, pasižymi odą atnaujinančiomis ir drėkinamosiomis savybėmis. Lengvai įsigeria, minkština ir puoselėja odą.

 

Arbatmedžio aliejus (Melaleuca Alternifolia (Tea Tree) Leaf Oil)

Pats stipriausias eterinis aliejus, stiprinantis imuninę sistemą ir pasižymintis antivirusinėmis bei gydomosiomis savybėmis. Aliejuje gausu antibakterinių, antigrybelinių medžiagų. Puikiai tinka įvairiems kosmetikos produktams, nes giliai įsiskverbia į odą, ją valo ir dezinfekuoja. Atnaujina pažeistą odą nesukeldamas šalutinio poveikio.

 

Dilgėlių ekstraktas (Urtica Dioica (Nettle) Extract)

Baltymų kiekiu prilygsta ankštiniams augalams, lapuose daug vitaminų (C, K, B), mineralinių, rauginių medžiagų ir karotino. Dilgėlės gerina galvos odos kraujotaką ir stiprina plaukų šaknis. Stiprus lapų nuoviras gali būti naudojamas plaukų slinkimui stabdyti. Ekstraktas naudojamas normalios ir riebios odos kosmetikos priemonėse.

 

Gintaro ekstraktas (Amber Extract)

Gintaro ekstraktas - turtingas mikroelementų šaltinis. Jis stangrina odą, stiprina jos imunitetą, kad jį apsisaugotų nuo neigiamo išorės veiksnių poveikio. Mažina odos susierzinimą, padeda pašalinti nuovargį ir mikrobus. Gintaras ramina, valo odą, reguliuoja kolageno sintezę, kuri grąžina odai jaunatviškumą, taip pat gydo uždegimus.

 

Gydomasis purvas (Silt)

Tai gamtiniai organiniai-mineraliniai koloidiniai dariniai, turintys biologiškai veiklių medžiagų. Purvas turtingas įvairių mineralų ir mikroelementų: kvarco, žėručio, kaolino, magnio, kalcio, bromo, vario, cinko druskų ir kt. Jis gerina audinių ir organų kraujotaką, mitybą, didina deguonies pasisavinimą, stimuliuoja imunitetą, mažina patinimus bei uždegimo simptomus. Purvas ne tik amžių patikrintas gamtinis vaistas, bet ir puiki kosmetikos priemonė, padedanti atsikratyti antsvorio bei celiulito. Jis gerina medžiagų apykaitą, tonizuoja ir valo odą, veiksmingai šalina nereikalingas medžiagas ir toksinus, veikia riebalinį sluoksnį, stangrina ir lieknina kūną. Po purvo kaukių oda lieka nepaprastai švelni.

 

Glicerinas arba Glicerolis (Glycerin)

Cheminiu požiūriu glicerolis klasifikuojamas kaip trihidroksilis alkoholis. Glicerolis pasižymi odą drėkinančiomis ir minkštinančiomis savybėmis, todėl naudojamas odos priežiūros produktų gamyboje, ypač dažnai rankų kremuose. Glicerolis sutinkamas taip pat ir tualetinių bei skalbiamųjų, kietų ir skystų muilų sudėtyje, nes natūraliai susidaro muilo virimo metu bei kai kada siekiant pagerinti muilo savybes, pridedamas papildomai, muilo gamybos metu.

 

Jūrų dumblių ekstraktas Pullulan (Nannochloropsis oculata)

Ypatingos sudėties jūrų dumblių ekstrakte randami polisacharidai, amino rūgštys ir vitaminai: vitaminas C, kuris yra itin efektyvus antioksidantas, bei vitaminas B12, skatinantis ląstelių atsinaujinimą. Jūros dumblių ekstraktas stangrina odą, saugo nuo žalingo aplinkos poveikio, aktyvina kolageno sintezę, pasižymi ilgalaikiu odą lyginančiu poveikiu, turi gydomųjų savybių.

 

Kviečių gemalų aliejus (Triticum vulgare germ Oil)

Gaunamas iš pačių kviečių branduolių ir skiriasi nuo kitų augalinių aliejų tuo, kad turi daugiausiai vitamino E (iki 1200 mg %), taipogi vitaminų A, D, B1, B2, B3, B6, F, esencinių riebiųjų rūgščių, proteinų, mineralinių medžiagų. Kviečių gemalų aliejus regeneruoja, drėkina, minkština, valo odą, pasižymi priešuždegiminiu poveikiu, lygina randus, veikia kaip natūralus antioksidantas. Aliejus tinka tiek riebios, tiek sausos odos priežiūrai, tačiau ypatingai tinka itin sausos, brandžios, pažeistos odos priežiūrai. Aliejus taip pat rekomenduojamas plaukų priežiūrai. Kaip sudedamoji produkto dalis naudojama šampūnų, plaukų balzamų, kaukių gamyboje, nes padeda sustiprinti ir atgaivinti sausus plaukus, skatina plaukų augimą.

 

Lanolinas (avių vilnos vaškas) (Lanolin)

Lanolinas yra natūrali iš avių vilnos išgaunama medžiaga. Savo sudėtimi labai primena žmogaus odos riebalus, todėl jis lengvai įsiskverbia giliai į odą, ten suformuodamas vandens atsargas, kurios užtikrina nuolatinį odos drėkinimą. Lanolinas įsigeria į odą ir padeda įsisavinti bioaktyvius komponentus, ypatingai efektyviai ją minkština ir švelnina, šalina pleiskanojimą.

 

Linų ekstraktas (Linum usitatissimum seed Extract)

Linų ekstraktas nuo seno vertinamas kaip grožį puoselėjantis komponentas, raminantis bei suteikiantis odai reikalingos drėgmės, padedančios išsaugoti odos elastingumą bei tonusą. Linų ekstraktas, naudojamas plaukų priežiūros priemonių gamyboje, siekiant suteikti plaukams drėgmės, apsaugoti nuo išsausėjimo, lūžinėjimo ir vėlimosi džiovinant juos plaulų džiovintuvu.

 

Medaus ekstraktas (Honey Extract)

Jame gausu žmogaus organizmui reikalingų mineralinių medžiagų: geležies, kalio, kalcio, magnio, natrio, vitaminų B, C, PP, pantoteno rūgšties. Didžiausią medaus dalį sudaro angliavandeniai: gliukozė ir fruktozė. Taip pat neįtikėtinai gausu fermentų, hormonų, baktericidinių medžiagų ir organinių rūgščių. Medaus ekstrakte, kuris naudojamas kosmetikoje, gausu odą puoselėjančių medžiagų, todėl jis gerai dezinfekuoja odą ir yra puikus konservantas, saugo drėgmę ir išlaiko ją odoje, teikia stangrumo ir elastingumo, gerina kraujotaką ir padeda šalinti šlakus.

 

Medetkų ekstraktas (Calendula Officinalis Flower Extract)

Medetkų žieduose gausu gyvsakių, karotinoidų, priklausančių vitamino A grupei, taip pat vitamino C, rauginių medžiagų, obuolių rūgšties, eterinio aliejaus, salicilo rūgšties, hormonų ir kt. Nuo viduramžių žiedų ištrauka naudojama odai prižiūrėti. Biologiškai aktyvios medetkų žiedų medžiagos odą tonizuoja, skatina jos atsinaujinimą, gerina kraujotaką. Medetkų ekstraktas sutraukia veido poras, mažina riebalų išsiskyrimą. Turi stiprių priešuždegiminių, baktericidinių savybių, todėl tinka jautriai ir užterštai odai puoselėti.

 

Nakvišų aliejus (Oenothera biennis Oil)

Be kitų organizmui naudingų medžiagų, nakvišų aliejuje yra vitamino E, žinomo kaip „odos ir kraujagyslių elastingumo vitamino“, turinčio stiprų antioksidantinį poveikį, t. y. jis neutralizuoja toksinius fiziologinių procesų organizme metu susidarančius laisvuosius radikalus. Nakvišų aliejuje gausu medžiagų, padedančių išlaikyti sveikus plaukus, odą ir nagus, todėl dažnai naudojamas jaunatviniams spuogams, odos įtrūkimams gydyti.

 

Palmių aliejus (Palm Oil)

Palmių aliejus yra gaminamas iš aliejinių palmių vaisių. Vaisiai kaitinami, maišomi ir spaudžiami - taip gaunamas palmių aliejus, kuris turi priešuždegiminių, drėkinančių, maitinančių ir tonizuojančių savybių. Jis yra baltos arba geltonos spalvos, kietos konsistencijos. Kvapas ir skonis primena riešutus. Palmių aliejus naudojamas kosmetikoje ir maisto pramonėje.


Palmių branduolių aliejus (Palm Kernel Oil)

Palmių branduolių aliejus išgaunamas iš palmių vaisių sėklų ir muilo gamybos procese naudojamas dėl puikios savybės – gero putojimo. Palmių branduolių aliejaus cheminė sudėtis artima lipidinio sluoksnio, kuris dengia žmogaus odą, sudėčiai ir todėl jis yra idealus preparatas jos priežiūrai. Jame yra 40% mononesočiųjų riebiųjų rūgščių (daugiausia palmitino), karotinoidų, oleino ir kitų riebiųjų rūgščių trigliceridų (40%).

 

Pieno baltymai (Hydrolyzed Milk Protein)

Aprūpina odą drėgme ir leidžia ją kaupti viršutiniame odos sluoksnyje. Stabilizuoja pH pusiausvyrą ir saugo odos apsauginį rūgštųjį sluoksnį. Pieno baltymai saugo odą nuo išdžiūvimo bei riebalų netekimo, gerina kraujotaką, medžiagų apykaitą, suteikia odai elastingumo, lygina šiurkščią ir pažeistą odą, ją gydo ir skatina ląstelių atsinaujinimą.

 

Pipirmėčių ekstraktas (Mentha Piperita Extract)

Pipirmėčių ekstraktas valo riebią odą, suteikia jai šviežią išvaizdą, padidina apsaugines odos funkcijas, padeda gydant odos susirgimus, malšina spuoguotos odos niežėjimą, pasižymi nuskausminančiomis savybėmis.

 

Ramunėlių ekstraktas (Chamomilla Recutita Flower Extract)

Ramunėlių gydomosios savybės minimos Hipokrato. Žiedlapių ekstrakte yra flavonoidų, kumarinų eterinių aliejų, karotino, vitaminų (C, B5 ir kt.), daug mikroelementų. Vaistinės ramunėlės turi priešuždegiminių medžiagų, mažina niežulį, švelnina ir valo odą. Stimuliuoja epidermio regeneracijos procesus, suteikia odai aksominio švelnumo. Ypač tinka jautriai odai.

 

Raudonųjų palmių aliejus (Red Palm Oil)

Raudonasis palmių aliejus spaudžiamas tradiciniu būdu iš palmių vaisiaus minkštimo bei sėklų. Aliejuje gausu vitamino E ir provitamino A (beta karotino), kurio yra net 15 kartų daugiau nei morkose ir kuris natūraliai įtakoja šio aliejaus intensyvų oranžinį atspalvį. Raudonasis palmių aliejus turi antioksidacinių savybių, jis nepakeičiamas sausos, šiurkščios, dermatito paveiktos, ypač randuotos, strijų, saulės paveiktos, elastingumą ir gyvybingumą praradusios odos priežiūrai. Šis aliejus stiprina odos elastingumą, padeda apsisaugoti nuo strijų susidarymo, yra ideali priemonė nėštumo metu. Natūralų vitaminą E organizmas pasisavina geriau, taigi šiame aliejuje esantis natūralus vitaminas E yra nelyginamai veiksmingesnis ir dvigubai lengviau pasisavinamas nei sintetinis.

 

Ricinos aliejus (Ricinus Communis (castor) seed Oil)

Natūralus priedas, išgaunamas iš paprastojo ricinmedžio sėklų. Savo sudėtimi unikalus, todėl ir ypatingas produktas. 85-95% aliejaus sudaro ricinoleino riebalų rūgštis, likusią dalį - oleino, linolo, palmitino ir stearino rūgštys. Ricinos aliejus pasižymi stipriai valančiomis savybėmis, todėl labiausiai tinkamas sausos, itin sausos, nešvarios odos priežiūrai. Ricinos aliejus maitina, minkština odą, palaiko jos drėgmę.

 

Saldžiųjų migdolų aliejus (Sweet Almond (Prunus Amygdalus Dulcis) Oil)

Migdolų aliejus yra šviesiai geltonos spalvos, spaudžiamas iš migdolų riešutų branduolių. Tai aliejus, gerai žinomas kaip natūralus antioksidantas ir vitamino E šaltinis, be to jame yra vitaminų A, B1, B2, B6, E, F, lecitino, proteinų naudingų mineralų, tokių kaip magnis ir kalcis. Migdolų aliejus plačiai naudojamas grožio ir sveikatos reikmėms. Šis aliejus pasižymi ypatingomis odos minkštinimo bei drėkinimo savybėmis, tinka visų tipų odai, padeda nuraminti sudirgintą odą, malšina uždegimus, niežėjimą, todėl ypač rekomenduojamas išsausėjusiai ar sudirgusiai odai.

 

Šaltalankių aliejus (Hippophae Rhamnoides Oil)

Natūralus vitaminų A, E, F, C, P, B6 šaltinis, turtingas organinėmis rūgštimis, flavonoidais, eteriniais aliejais ir kitomis bioaktyviomis medžiagomis. Saugo odą nuo laisvųjų radikalų, ramina, maitina, minkština, gydo įvairiausius odos pažeidimus ir skatina audinių regeneraciją.

 

Šlamučio ekstraktas (Helichrysum Arenarium Extract)

Angliškai vadinamas „Everlasting flower“ dėl savo gebėjimo nevysti. Tai – labai kvapus žolinis augalas, dar vertinamas dėl atpalaiduojančių ir raminančių savybių. Šlamutis yra iš aromatinių augalų veislių. Šlamučio ekstraktas pasižymi miorelaksaciniu poveikiu – jis stabdo raumenų susitraukinėjimą taip pat, kaip kitos medžiagos, pvz. botulino toksinas, tik nesukeldamas odos ląstelių toksiškumo. Mažindamas raumenų susitraukimus, vykstančius dėl nuolatinio veido raumenų judėjimo, jis sumažina mimikos raukšlių susidarymą. Jis stimuliuoja β endorfinų, arba „malonumo hormonų“ išsiskyrimą, taip suteikdamas atsipalaidavimą ir gerą savijautą.

 

Taukmedžio sviestas (Shea butter (Butyrospermum parkii))

Taukmedžio sviestas turi drėkinamųjų, senėjimą stabdančių ir gydomųjų savybių, puikiai švelninančių ir maitinančių odą. Taip pat žinomas kaip natūralus odos atnaujinimo ingredientas šiurkščiai, sausai, raukšlėtai odai.

 

Vaistinis šalavijas (Salvia officialis)

Šalavijo lapuose yra natūralaus antibiotiko salvino, lemiančio antiseptines savybes, todėl šalavijas mažina uždegimus, dezinfekuoja, tinka naudoti tiek išoriškai, tiek gerti. Šalavijo ekstraktas ar eterinis aliejus tinka skalauti burną ir gerklę, gydyti dantenų ligas, viršutinių kvėpavimo takų katarą, plauti pūlingas ir sunkiai gyjančias žaizdas, opas, daryti voneles. Šalavijas yra efektyvi pagalbos priemonė pienligės bei genitalijų herpes viruso pasireiškimo atvejais. Šalavijo poveikis lytinės sistemos bei lytinių hormonų funkcijai yra labai efektyvus, todėl jis stimuliuoja pastojimą. Šalavijuose esama ypatingų fitohormonų, savo sudėtimi panašių į moteriškus lytinius hormonus estrogenus. Moterims jis padeda sureguliuoti menstruacijų ciklą, šalina skausmo sindromą.

 

Ženšenio ekstraktas (Panax Ginseng Extract)

Ženšenio ekstraktuose yra fiziologiškai itin veiklių medžiagų – triterpeninių saponinų, penakso rūgšties, krakmolo, vitaminai C, B grupės, cholino, fitosterolių, pektino, dervų, cukraus, fosforo, kadmio, aliuminio, geležies, kobalto, magnio, cinko, kalcio, natrio, kalio druskų. Ekstraktas stimuliuoja, tonizuoja, skatina greičiau regeneruotis epidermio ląsteles, reguliuoja odos vandens ir druskų bei baltymų balansą, gydo odą ir naikina bakterijas. Ženšenis laikomas Senovės Kinų “amžinojo gyvenimo” augalu. Jame yra vitaminų, mineralinių medžiagų. Gerindamas odos kraujotaką, jis intensyvina medžiagų apykaitą bei stimuliuoja ląstelių veiklą, taip pat nukenksmina laisvuosius radikalus, lėtina senėjimo požymių atsiradimą.

 

Skalbimo priemonės:

 

Paviršiaus aktyviosios medžiagos (PAM)

- Anijoninės PAM

  • linijiniai alkilbenzensulfonatai, alkilsulfonatai, alkilsulfatai, sočiųjų alkoholių sulfatai ir kt. Jų pirminis biologinis skaidumas siekia daugiau kaip 80-90 % .
  • Naudojami visuose plovikliuose. Skalbimo milteliuose jų gali būti iki 13-15 %.

- Nejoninės PAM:

  • Alkoholių etoksilatai, alkilfenoletoksilatai, riebalų  rūgščių  monoetanolamidai, riebalų rūgščių dietanolamidai ir kt. Jie biologiškai skaidūs. pirminis biologinis skaidumas siekia daugiau kaip 80-90 %. Skalbimo milteliuose jų gali būti iki 10 %. Mažai putojančios šios PAM klasės medžiagos naudojamos plovikliams, skirtiems automatinėms plovimo ar skalbimo mašinoms.
  • Tačiau šiai grupei priskiriami alikilfenoliniai etoksilatai suskyla į kenksmingus organinius junginius, todėl kai kurie iš jų draudžiami naudoti plovikliuose.

- Amfoterinės PAM:

  • Dimetilbetainai, amidopropilbetainai, karboksibetainai, amino oksidai, imidazolinai ir t.t. Naudojami švelniems plovikliams ar skirtiems skalbti rankomis, kadangi pasižymi mažu toksiškumu, silpnu dirginančiu poveikiu, turi baktericidinių, antistatinių savybių.

- Katijoninės PAM:

  • Alkiltrimetilamonio druskos, ketvirtinės amonio druskos, alkilamidopropil betainai ir kt. Daugumoje yra biologiškai skaidomos. Naudojamos minkštikliuose, biocidų preparatuose.

Anijoninės, nejoninės, amfoterinės PAM - tai junginiai, kurie emulguoja teršalus ir juos išplauna iš audinių.

Katijoninės PAM veikia kaip minkštikliai ir kondicionieriai.

 

Tulžis (Gall)

Natūralus priedas padedantis skalbti. Tulžyje esančios rūgštys ir druskos nuo seno žinomos kaip skalbiamąją gebą pagerinantys priedai.

 

Medvilnės ekstraktas (Cotton Extract)

Medvilnė - tai augalas, gerai žinomas tekstilės pramonėje, bet taip pat jis pasižymi puikiomis kosmetinėmis savybėmis – švelnina, ramina ir minkština odą. Šio augalo ekstrakto teikiamą minkštinamąjį efektą galima panaudoti ir audinių skalbiklių bei minkštiklių gamyboje. Tai minkštumo audiniams suteikiantis natūralus priedas.

 

Fermentai (Enzymes)

Tai priedai skaldantys įvairias baltyminės, riebalinės, pigmentinės prigimties dėmes. Fermentų pagalba net labiausiai įsigėrusios ir įsisenėjusios dėmės tampa įveikiamos. Tai aktyviūs specifiniai baltymai. Jie atlieka biologinių katalizatorių vaidmenį. Fermentai gali būti paprastieji ir sudėtiniai, kurių sudėtyje, be baltyminio komponento (apofermento) yra dar ir nebaltyminė dalis - kofermentas. Žinoma daugiau kaip 20000 įvairiausių fermentų, daugelis kurių yra išskirti iš gyvųjų ląstelių ir gauti natūralioje būklėje. Fermento aktyvumas priklauso nuo aplinkos temperatūros bei terpės pH. Literatūroje dažnai sutinkami darbiniai (trivialieji) fermentų pavadinimai, kurie sudaromi prie substrato ar katalizuojamos reakcijos pavadinimo pridedant galūnę –azė. (pvz. lipazė, manazė, lakazė ir kt.).

 

Specifiškumas - viena ypatingų fermentų savybių. Lipazės - tai fermentai skaidantys riebalus, amilazės skaido angliavandenius, o proteazės - baltymus.

 

Fermentai naudojami dėmių skalbikliuose ir valikliuose tam, kad suskaidytų įvairios kilmės dėmes. Pvz. fermentas Lipolazė pagal savo veikimą priskiriamas lipazėms, padeda išvalyti riebalines dėmes. Šis fermentas suskaido didžiules riebalų mokekules į mažesnius junginius – glicerolį ir riebiąsias rūgštis. Mažesmės molekulės lengviau pasišalina plaunant iš audinio. Celulazė skaido augalinės kilmės dėmes, padeda išsaugoti balto audinio spalvą bei išryškinti spalvotų audinių spalvų kontrastą. o everlazė – tai proteazė, skaidanti baltyminės kilmės dėmes iki amino rūgščių. Everlazė padeda išvalyti kraujo, kiaušinio, pieno, ledų ir kt. baltymines dėmes.