Užduok klausimą ekspertui

AB „NAUJOJI RINGUVA“ švaros produktams „BALANCE“ suteiktas ES ekologinis ženklas


Europos Sąjungos (ES) ekologiniu ženklu – gėle – bus paženklinti trys AB „NAUJOJI RINGUVA“ gaminami „BALANCE“ linijos švaros produktai.

 

Aplinkos apsaugos agentūra kruopščiai ir visiškai nepriklausomai įvertinusi „BALANCE“ indų ploviklio ir „BALANCE“ skysto audinių skalbiklio spalvotiems audiniams atitiktį nustatytiems ekologiniams kriterijams 2013 m. rugpjūčio 23 dieną suteikė jiems ES ekologinį ženklą.

 

ES ekologinis ženklas, kuriuo bus pažymėtos „BALANCE“ indų ploviklių ir audinių skalbiklio spalvotiems audiniams pakuotės, suteikia vartotojui garantiją, kad tai yra aukštos kokybės švaros produktai, saugūs žmogui ir draugiški gamtai, šių produktų gamybai naudojamos lengvai biologiškai suyrančios, netoksiškos, nekeliančios pavojaus žmogui bei aplinkai žaliavos ir pakavimo medžiagos, produkto etiketėje nurodytos naudojimo instrukcijos ir dozės yra patvirtintos išsamiais laboratoriniais tyrimais, vartotojui pateikta tiksli ir aiški informacija, padedanti veiksmingai, saugiai ir atsakingai naudoti produktą.

 

„Europos Sąjungos ekologinis ženklas - tai ekologiškos produkcijos sertifikavimo ženklas, kuriuo pažymėti gaminiai atitinka aukštus kokybės ir aplinkos apsaugos reikalavimus. Ekologinio ženklinimo šaknys glūdi globalinėje aplinkos apsaugos koncepcijoje, kuria rūpinasi pasaulio šalių vyriausybės, verslininkai ir visuomenė. Pirkėjai, įsigydami tokius gaminius, dalyvauja aplinkos apsaugos sistemoje. Džiaugiamės, kad galime pasiūlyti Lietuvos ir užsienio šalių vartotojams itin aukštos kokybės ekologiškus švaros produktus ir jų paklausa nuosekliai auga“ – teigia AB „NAUJOJI RINGUVA“ Technologijų ir kokybės kontrolės tarnybos vadovė D. Gutpetrienė.

 

Ekologinio ženklo sistema yra pripažinta visose Europos Sąjungos valstybėse narėse, taip pat Islandijoje, Lichtenšteine ir Norvegijoje. Šiuo ženklu nuo 1992 m. žymimi žmogui ir aplinkai saugūs produktai. Kiekvienam produktui, kuriam suteikiamas Europos ekologinis ženklas, taikomi griežti ir vieningi visai Europai ekologinės atitikties kriterijai, pagrįsti moksliniais duomenimis, laboratoriniais tyrimais ir išvadomis.

 

Europos ekologinis ženklas liudija draugišką juo paženklinto produkto poveikį aplinkai per visą produkto egzistavimo ciklą - nuo skaidžių ir žmogui bei aplinkai nekenksmingų žaliavų, pakavimo medžiagų, gamybos procesų iki produkto naudojimo ypatybių bei panaudotos pakuotės rūšiavimo ir perdirbimo.

 

Vartotojai gali būti užtikrinti, kad ekologiniu ženklu pažymėti „BALANCE“ švaros produktai yra geresni ir saugesni tiek žmogui, tiek gamtai.