Užduok klausimą ekspertui

Projekto „Bakterijų tramdytojai" rezultatai

Vilniaus miesto savivaldybės Visuomenės sveikatos biuras kartu su vaikiško muilo TINDI gamintoju AB „NAUJOJI RINGUVA“ š. m. gegužės 5 d. startavo su rankyčių higieną propaguojančiu projektu „Bakterijų tramdytojai“. Projektu buvo siekiama skatinti darželių auklėtinius rūpintis savo asmens higiena bei formuoti tinkamus rankų plovimo įgūdžius.


Į projektą užsiregistravo beveik 30 Vilniaus miesto darželių su daugiau nei 2,5 tūkst. auklėtinių. Kelias savaites vaikai su auklėtojomis, visuomenės sveikatos specialistėmis, socialinėmis pedagogėmis aiškinosi, kur slepiasi bakterijos, kaip patenka ant žmogaus kūno bei ieškojo būdų kaip su jomis kovoti.

 

Projekto konkurse „Kur buvo ir ką veikė tavo rankos" prizines vietos atiteko:

  • 1 vieta - UAB „Vaikystės sodas" - „Dvaro sodeliui" už kvapą gniaužantį „Bakterijų tramdytojų" anonsą. Vadovas: socialinė pedagogė Dovilė Naujokaitė.
  • 2 vieta - Vilniaus lopšeliui - darželiui „Vilija" už šmaikštų „Miss Bakterija" spektaklį. Vadovai: Loreta Semaška ir Jelena Muravskaja.
  • 3 vieta - Vilniaus „Šaltinio“ pagrindinės mokyklos ikimokyklinei grupei. Už narsią pasaką „Vieną kartą karalystėj...“. Vadovės: Beata Gezgold, Diana Bukeikaitė.

Prizinėms vietoms atiteko smagūs stalo žaidimai grupėms „Dobble" bei šių darželių „Bakterijų tramdytojus" aplankė AB „NAUJOJI RINGUVA" technologijų ir kokybės skyriaus vadovė Danguolė Gupetrienė ir vedė paskaitėles vaikams, kurių metu parodė, kaip gaminamas muilas, paaiškino kodėl jis putoja ir daug kitos naudingos informacijos, kurią turėtų žinoti „Bakterijų tramdytojai".


Darželius, kurie pateikė įdomius darbus, tačiau nepateko į prizines vietas, aplankė Vilniaus visuomenės sveikatos biuro specialistas, kuris auklėtiniams suorganizavo aktyvias pamokėles apie rankų higieną. Atrinkti darželiai paskelbti Vilniaus visuomenės sveikatos biuro puslapyje www.vvsb.lt.

 

Akimirkos iš konkurso „Kur buvo ir ką veikė Tavo rankos“


Lopšelis - darželis „Varpelis"


Lopšelis - darželis „Gudrutis"

 

Lopšelis - darželis „Strazdelis"

Projekto iniciatoriai ir partneriai: