Užduok klausimą ekspertui

Rankyčių higieną propaguojantis projektas „Bakterijų tramdytojai"

Rankos - bene judriausia kūno dalis. Jomis dirbame įvairius darbus, išreiškiame emocijas gestais, bendraujame su mus supančiu pasauliu. Iki šiol rankų higiena yra viena iš pagrindinių prevencinių priemonių, padedančių apsaugoti save ir visus šalia esančius nuo infekcijų, plintančių kontaktiniu būdu. Nors rankų higiena yra elementarus ir savaime suprantamas dalykas, tačiau daugelio yra neįvertinamas ir pamirštamas higienos elementas. Todėl Vilniaus miesto savivaldybės Visuomenės sveikatos biuras kartu su vaikiško muilo TINDI gamintoju AB „NAUJOJI RINGUVA“ nuo š. m. gegužės 5 d. startuoja su rankyčių higieną propaguojančiu projektu „Bakterijų tramdytojai“.

 

Projektu siekiama skatinti darželių auklėtinius rūpintis savo asmens higiena bei formuoti tinkamus įgūdžius plauti rankas. Esame įsitikinę, kad žinios, perduotos per įdomius žaidimus ir užsiėmimus, ilgai liks vaikų atmintyje. Todėl norėdami teigiamai motyvuoti auklėtojus ir jaunimą, siūlome konkursą „Kur buvo ir ką veikė Tavo rankos“. Konkursas skirtas paminėti Pasaulinę rankų higienos dieną, kurį minima gegužės 5 d.

 


KĄ TURĖTUMĖTE DARYTI, KAD LAIMĖTUMĖTE?

 

1. Iki gegužės 3 d. užsiregistruoti el. paštu viktorija.sadiul@vvsb.lt.  nurodant ugdymo įstaigos pavadinimą bei atsakingo asmens kontaktus (vardą, pavardę, telefono numerį ir el. pašto adresą).

 

2. Sukurti reportažą, pasaką, istoriją, vinjetę pasirinkta technika (foto, vaizdo, meno ar kt.), kuri vaizduotų situacijas, kur ir kaip rankos kontaktuoja su bakterijomis, kur bakterijos gali slėptis ir t.t.

 

3. Sukurtą darbą, įrašytą į laikmeną, atsiųsti iki gegužės 15 d. į Vilniaus miesto visuomenės sveikatos biuro būstinę, adresu Antakalnio g. 17, arba atsiųskite nuorodą „Youtube.com“ tinklalapyje el. paštu viktorija.sadiul@vvsb.lt.

 

4. Mūsų žiuri išrinks tris įdomiausius darbus, kurie bus apdovanoti patraukliais prizais.

 

Visi užsiregistravę dalyviai galės ne tik sudalyvauti konkurse, bet ir gegužės 6 d. savo darželyje smagiai paminėti rankų higienos dieną. Su mūsų rėmėjo AB „NAUJOJI RINGUVA“ gaminamu vaikišku muilu TINDI tapsite tikrais „Bakterijų tramdytojais“.


 

VISI UŽSIREGISTRAVĘ DARŽELIAI GAUS ŠVARIŲ RANKŲ KOMPLEKTĄ:

  • muiliukus TINDI - kurie pagaminti iš švelnių medžiagų, kad nedirgintų odelės, būtų švelnūs bei malonaus kvapo;
  • linksmus rankų higienos plakatus.

Su šiomis puikiomis priemonėmis savo darželyje suruošite smagią masinę rankų plovimo akciją.

 

Priemones bus galima atsiimti Vilniaus m. savivaldybės visuomenės sveikatos biure, adresu Antakalnio g. 17, Vilnius, nuo balandžio 29 d.


BET TAI DAR NE VISKAS!


15 darželių, kurie pateiks įdomiausius darbus, aplankys Vilniaus visuomenės sveikatos biuro specialistas, kuris ves Jūsų auklėtiniams aktyvias pamokėles apie rankų higieną. Paskaitos vyks nuo 2013-05-20 iki 2013-07-15. Atrinkti darželiai bus paskelbti Vilniaus visuomenės sveikatos biuro puslapyje www.vvsb.lt. Su atstovais bus susisekta asmeniškai.

 

Projekto iniciatoriai ir partneriai: